top of page
MAD Art Gallery
UITGESTALD-1_W.png
9 grudnia 2022 - 25 lutego 2023
Mielżyńskiego 27/29, 61-725 Poznań

UITGESTALD-1 – limitowana edycja albumu/książki artystycznej z towarzyszącą jej wystawą – mającą na celu podkreślenie obecnego i przyszłego pokolenia artystów Limburgii (Belgia). Lokalne talenty otrzymały szansę przedstawienia swoich propozycji, po czym profesjonalne jury wybrało maksymalnie 20 artystów. Rezultatem czego nie była jedynie klasycznie kuratorska wystawa, ale również wyjątkowo zaprojektowana książka artystyczna, która ma na celu odzwierciedlenie różnorodności belgijskiej Limburgii jako rozwijającego się centrum sztuki.

Album ukazał się w limitowanym nakładzie 101 egzemplarzy i został zaprezentowany w Uitstalling Gallery w Genk w kwietniu 2022 roku. Prezentacji towarzyszyła wystawa prezentująca prace z wydania książkowego 1/101.

Uitgestald-1 będzie teraz wystawiony w naszej MAD Art Gallery w Poznaniu. Ale będzie też fundamentem dla „Uitgestald-2”-  zbioru niesamowitych prac artystów związanych (tym razem) z Wielkopolską.

Vincent Dankaerts

Vincent Dankaerts

Fear After Flash

Vicky Gruyters

Vicky Gruyters

Escape into the Unknown

Stefaan Vermeulen

Stefaan Vermeulen

Haspengouw

Tine Deboelpaep

Tine Deboelpaep

New multiple store opening in Hasselt soon

Tim Caenepeel

Tim Caenepeel

Corporate Affairs

Superview TV

Superview TV

Manipeality

Gideon Kiefer

Gideon Kiefer

Sequence: We Were Feeling Better Now

Niels Vaes

Niels Vaes

Lassie

Manu Bloemen

Manu Bloemen

Woman

Gommaar Gilliams

Gommaar Gilliams

Only For You

Elise Berkvens

Elise Berkvens

Crossing Borders

Kristof Vrancken

Kristof Vrancken

Hunger of The Pine VI

Lennert Berx

Lennert Berx

Gently Pass On By

Koen Vanmechelen

Koen Vanmechelen

Open Secret

Joke Hansen

Joke Hansen

Between canyons and deserts

Steven Antonio Manes

Steven Antonio Manes

Abbracciarsi

Elia Vanderheyden

Elia Vanderheyden

Enviromental Glitch

Annebeth Nies

Annebeth Nies

Another Me

Elise Berkvens - Lennert Berx - Manu Bloemen - Tim Caenepeel - Vincent Dankaerts - Tine Deboelpaep - Gommaar Gilliams - Vicky Gruyters - Joke Hansen - Gideon Kiefer - Steven Antonio Manes - Annebeth Nies - Superview Tv - Niels Vaes - Elia Vanderheyden - Koen Vanmechelen - Stefaan Vermeulen - Kristof Vrancken

KUP KSIĘGĘ TERAZ

UITGESTALD-1. Pierwsza edycja konkursu UITGESTALD przeprowadzona została w Belgii, z udziałem 18 artystów z regionu Limburgii. Wybrane prace przedstawiono podczas wernisażu w sobotę, 2 kwietnia 2022 w Uitstalling Gallery w Genk/Belgia. Stworzono jednocześnie edycję 101 wyjątkowych ksiąg artystycznych, każda będącą zbiorem 18 wygranych prac, ukazująca obecne i przyszłe pokolenie artystów z Limburgii/Belgia

Oprócz pracy Koena Vanmechelena (ojca chrzestnego tej pierwszej edycji UITGESTALD), profesjonalne jury złożone z Alicji Melzackiej (kurator CIAP, Genk), Kristof Reulens (kurator Emile Van Dorenmuseum, Genk) i Hilde Borgermans (kurator Emergent , Veurne), wybrało dzieła 17 innych niesamowitych talentów z Limburgii!

ARTYŚCI

Elise Berkvens; Lennert Berx; Manu Bloemen; Tim Caenepeel; Vincent Dankaerts; Tine Deboelpaep; Gommaar Gilliams; Vicky Gruyters; Joke Hansen; Gideon Kiefer; Steven Antonio Manes; Annebeth Nies; Superview Tv; Niels Vaes; Elia Vanderheyden; Stefaan Vermeulen; Kristof Vrancken.

Wyselekcjonowane prace wyróżniają się bogatym wachlarzem użytych technik oraz szeroką gamą środowisk z których pochodzą Artyści: od urodzonego i wychowanego w tym regionie ale w włoskimi korzeniami, po imigranta z holenderskiej części Limburgii; od bardzo młodych talentów i artystów bez doświadczenia wystawienniczego, rezydentów VONK/Belgia czy laureatów HISK i Wanatoe, po doświadczonych artystów z galeriami lub wystawami w kraju i za granicą.

 

Każda księga artystyczna, wydana w nakładzie 101 egzemplarzy, jest zbiorem 18 numerowanych i sygnowanych serii wygranych prac, które łatwo można wyjąć z księgi, oprawić i powiesić. Wszyscy artyści otrzymali egzemplarz UITGESTALD-1. Pozostałe 81 ksiąg wystawiono na sprzedaż na zasadzie non-profit. Dostępnych jest kilka ostatnich egzemplarzy, które można wciąż nabyć, w trakcie trwania wystawy UITGESTALD-1 w MAD Art Gallery w Poznaniu, w cenie 5000PLN.  Jeśli jesteś zainteresowany jej nabyciem – skontaktuj się z nami.

For Sale
bottom of page